OLEJKI ZAPACHOWE

( ilość produktów: 2 )

Olejki zapachowe w swoim działaniu przypominają woski, lecz w przeciwieństwie do nich pozwalają lepiej dozować intensywność zapachu jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Wosk posiada konkretną ilość zapachu, która zamknięta jest w kostce i jego intensywność maleje w miarę jak długo go podgrzewamy. W przypadku olejku mamy również do czynienia ze skoncentrowaną formą zapachu, którą dozujemy na krople, regulując w ten sposób intensywność. Im więcej kropli, tym silniejszy będzie zapach, którego natężenie również będzie stopniowo malało proporcjonalnie do czasu podgrzewania, jednakże zawsze możemy dodać parę kropli w celu zwiększenia intensywności zapachu.
Podobnie jak w przypadku wosków, olejki możemy stosować w podgrzewaczach elektrycznych lub tradycyjnych, gdzie do miseczki najpierw nalewamy wodę a potem dodajemy kilka kropli olejku, dozując taką ilość aby uzyskać jak najlepszą dla nas intensywność zapachu. W przypadku podgrzewaczy tradycyjnych na świeczkę, musimy pamiętać o odpowiedniej odległości płomienia od miseczki z wodą i olejkiem. Zbyt niska odległość będzie powodowała szybkie parowanie wody oraz nadmierną intensywność zapachu, która wtedy może drażnić i być męcząca dla nas. Bardzo istotną sprawą w przypadku korzystania z olejków metodą tradycyjną, jest systematyczna kontrola poziomu wody w miseczce, całkowite wyparowanie wody może doprowadzić do przegrzania miseczki i jej pęknięcia.
Innymi urządzeniami wykorzystującymi olejki do aromatyzowania pomieszczeń są dyfuzory parowe, gdzie para wodna wydobywając się z urządzenia nie tylko nawilża pomieszczenie ale także napełnia je aromatem z olejku, który został wcześniej dodany do zbiornika z wodą.
Olejki marki Bridgewater Candle sprzedawane są w szklanych buteleczkach o pojemności 10ml z bezpiecznym korkiem i wygodnym dozownikiem.

      pixel