DYFUZORY/PATYCZKI ZAPACHOWE

( ilość produktów: 5 )

Przyjemnie jest otaczać się zapachem, lubimy kiedy towarzyszy nam w domu czy w pracy, jednak intensywna świeca zapachowa czy wosk może w którymś momencie zacząć nas męczyć do tego stopnia, że chcemy już tylko uwolnić się od dominującej woni. Sprawa ma się inaczej, kiedy zapach dociera do nas subtelnie, nie nachalnie, kiedy czujemy go wtedy gdy poruszy się powietrze, bo otworzyliśmy okno lub ktoś przeszedł. Tak właśnie działają dyfuzory, czyli trzcinowe lub rattanowe patyczki zanurzone w zapachowym olejku, który transportowany jest drobnymi kanalikami wewnątrz patyczków ku górze jednocześnie go nasączając i uwalniając tym samym zapach do otoczenia. Efektem tego działania jest subtelna woń rozchodząca się delikatnie po pomieszczeniu.
Intensywność zapachu wydobywającego się z dyfuzora zależy od wielkości pomieszczenia, olejku użytego w dyfuzorze oraz od ruchu powietrza w otoczeniu. Im większe pomieszczenie, tym oddziaływanie zapachu maleje, dlatego dyfuzory sprawdzają się najlepiej w mniejszych pomieszczeniach typu, hol, łazienka, toaleta czy mały pokój. W większych pomieszczeniach typu salon zapach będzie mocniej wyczuwalny w obrębie dyfuzora.
Bardzo dużą rolę w działaniu dyfuzora odgrywa olejek w którym są zanurzone patyczki. Jego skład powinien gwarantować równomierne zużycie produktu, jednocześnie zapewniając nam zapach o niezmiennym składzie. Dyfuzory włoskiej marki Millefiori Millano zapewniają trwały zapach przez kilka miesięcy w zależności od pojemności flakonika, jednakże szybkość parowania olejku uzależniona jest od warunków zewnętrznych takich jak temperatura i ruch powietrza i rośnie wraz ze wzrostem wspomnianych parametrów.

      pixel