Bombki szklane są nadal modne

2021-11-24
Bombki szklane są nadal modne

Bombki szklane są nadal modne
Szklane bombki choinkowe to nieodłączny symbol świąt Bożego Narodzenia, będąc kolorowym ornamentem na świątecznym drzewku lub stanowiąc indywidualną dekorację. Szklane bombki są symbolem świat, ale także dają nam poczucie luksusu i wyjątkowości, a nade wszystko są nadal modne. Warto zatem, tak jak mamy swój ulubiony świąteczny kubek lub sweter, mieć swoją ulubioną bombkę lub ozdobę choinkową, by móc pielęgnować w sobie dziecięcą radość.

Kolorowe wspomnienie z dzieciństwa
Kolorowe dekoracje świąteczne, choć pojawiające się w naszym otoczeniu już w listopadzie i mogące przypominać nam o nadchodzącym końcu roku, budzą nawet w najbardziej zatroskanym i spieszącym się sercu nostalgiczna nutę radości i wspomnienia lat dziecięcych. Wszyscy tęsknimy czasem za beztroskim okresem lat dziecięcych, gdy całymi godzinami mogliśmy wpatrywać się w refleksy bombek, blask lampek i chłonąć zapach orzechów, czy pomarańczy. Dlatego właśnie tak mile nam odnosić się do szklanych bombek, nie tylko kojarzących się z dzieciństwem, ale będących często przekazywanymi kolejnym pokoleniom.

                                                                             

Szklane bombki w cenie

Bombki szklane wyrazem tradycji, a przy tym są niezmiennie modne. Nie można również pominąć faktu, że bombki i świąteczne dekoracje mogą być obecnie również także plastikowe i wykonane z tworzywa wysokiej jakości, godnie odpowiadającej tradycyjnym ozdobom szklanym. Precyzja wykonania ozdób choinkowych zawsze jest sztuką. Nie jest tajemnicą, że polskie szklane bombki choinkowe i szklane ozdoby jednymi z najbardziej cenionych na świecie. Te polskie perełki sztuki ornamentacyjnej nie tylko zdobią polskie domy, ale wszyscy pamiętamy słynne bombki z Polski, które z dumą wieszała na swoim drzewku Pierwsza Dama USA.

                                                                           

Bombki przeźroczyste i bombki kolorowe

Trendy świąteczne choć potrafią się zmieniać, to faktem jest, że bombki są w modzie nieustająco. Co roku z niecierpliwością czekamy wszyscy na najnowsze wskazówki i podpowiedzi designerów w kwestii kolorów czy wzorów. Wielu z nas pamięta polskie choinki z realiów lat 70-tych czy 80-tych, pełne kolorów różnorakich, błyszczące, połyskujące i dekorowane często tym, co cennego udało się zdobyć i to właśnie takie kolorowe choinki, przypominające te z dziecięcych bajek, goszczą w ich domach. Są też miłośnicy stonowanej kolorystyki, utrzymania spójnej stylizacji, czy wręcz pewnej monochromatyczności świątecznego drzewka. Od kilku lat wyraźnym trendem jest dekorowanie wnętrza bombek, co jest możliwe dzięki zastosowaniu niebarwionych i nieszkliwionych bombek, do środka których projektanci wprowadzają dekoracje. Przykładem mogą być tu bombki z firmy Riviera Maison, gdzie wnętrze szklanych kul zdobią pióra, misterne figurki szklane, czy papierowe wycinanki. Z całą pewnością wszyscy znajdą coś dla siebie w tegorocznej ofercie świątecznej Home&Gifts.

                                                                                  

Bombki gładkie, czy wzorzyste?
Dyskurs o kolorystykę i wzory ornamentów świątecznych, to jak pytanie o tak zindywidualizowanej odpowiedzi, jak wybór ulubionej pory roku, koloru kwiatów, czy miejsca na wymarzony urlop. Zdecydowanie możliwość wyboru, jaki oferuje nasz sklep, pozwala każdemu stworzyć choinkowa dekorację marzeń.

                                                                                  

Bombki choinkowe i inne dekoracje świąteczne
Oprócz oczywistego wieszania szklanych bombek na drzewku choinkowych i zielonych stroikach, nie można pominąć tak polubionych przez Polaków w ostatnich dekadach wieńców świątecznych, zdobiących drzwi i ściany nie tylko w domach, ale w przestrzeni miejsca pracy, przydając im świątecznego klimatu i blasku. Świąteczne wianki wykonane są często nie tylko ze stroiszu i szklanych bombek, ale piękne zastosowanie znajdują tam szyszki, susz roślinny, owoce dzikiej róży, ostrokrzewu i wiele innych darów natury. Chwile spędzone nad własnoręcznym wykonaniem świątecznej dekoracji są znakomita formą relaksu, możliwością uwolnienia swoich talentów dekoratorskich, a przy tym pomagają czarować świąteczny nastrój dla całej rodziny. Oczywiście dla zabieganych lub tych, którzy jednak nie chcą zaplatać własnoręcznie wianków, a chcieliby udekorować dom naturalistycznie, mamy w ofercie również przepiękne dekoracje Riviera Maison

                                                                                   

Święta to wyjątkowy czas w roku, gdy szklane bombki i dekoracje świąteczne przywołują nam dobre myśli i budzą w każdym piękne dziecko. Warto pozwolić sobie choć na odrobinę luksusu, chwilę zapomnienia i beztroski, przygotowując dekoracje na świąteczny stół, bożonarodzeniowe drzewko, czy choćby dekoracyjny świecznik adwentowy. Warto mieć swoją ulubioną szklaną bombkę choinkową, by tak jak świąteczny kubek lub sweter była dla nas miłym symbolem tej wyjątkowej pory roku.

pixel