Blog

Zapraszamy jesień do domu

Zapraszamy jesień do domu
Zapraszamy jesień do domu
Kiedy kończy się lato i pogoda staje się coraz mniej łagodna dla nas, coraz więcej czasu spędzamy w domu, warto zatem zadbać, aby nasze otoczenie było dla nas miłe i przytulne. Nie bez powodu jesienne barwy krążą wokół różnych odcieni brązu, koloru pomarańczowego czy żółtego, wszystko po to aby przekazać nam jak najwięcej ciepła, nawet jeżeli jest to zabieg czysto psychologiczny. Dlatego ukrywamy do przyszłego roku letnie dekoracje obfitujące w zimne i chłodzące odcienie niebieskiego i białego na rzecz barw stwarzających wrażenie ciepła i zacisznej przytulności.
 

Przeczytaj więcej

W poszukiwaniu ciepła

W poszukiwaniu ciepłaDużymi krokami zbliża sie do nas jesień a wraz z nią chłodne i deszczowe dni, brak słońca, w domu zimno i ciemno. Zaczynamy wtedy szukać przytulności i generalnie dążymy do zrównoważenia nieprzyjaznych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz a wnętrzem naszego otoczenia. Pragniemy poczuć ciepło, otulić się nim zarówno fizycznie jak i wizualnie
Przeczytaj więcej

STOLICZKU NAKRYJ SIĘ

STOLICZKU NAKRYJ SIĘ
Stoły przykrywano tkaninami chyba od zawsze z jednej strony aby chronić piękne drewno z którego były zrobione a z drugiej aby podnieść estetykę otoczenia w którym spożywano posiłek. Najbardziej popularną formą okrycia dla naszego stołu jest obrus, ale nie jedyną, gdyż elegancko podać posiłek można także stosując bieżniki czy podkładki materiałowe pod talerz. Uzupełnieniem tekstyliów stosowanych przy serwowaniu posiłków są bawełniane lub lniane serwetki.
 

Przeczytaj więcej

O rety, muszę kupić prezent!

O rety, muszę kupić prezent!
Na pewno każdy z nas niejednokrotnie znalazł się w sytuacji konieczności zakupu prezentu i wtedy zazwyczaj pojawiał się dylemat; "Co kupić??, przecież on, ona, oni już wszystko mają!!!!" Co zrobić w takiej sytuacji, czy istnieje złoty klucz do otworzenia szkatułki z odpowiedzią na to pytanie, myślę, że tak i wierzę, że pomogę Ci go znaleźć :)
 

Przeczytaj więcej

ZAPRASZAMY DO STOŁU

ZAPRASZAMY DO STOŁUKońcówka grudnia to czas uroczystości i spotkań w gronie rodzinnym lub przyjaciół, zarówno podczas świąt Bożego Narodzenia jak i nocy sylestrowej. Dużą rolę w tym czasie odgrywa miejsce wokół którego się gromadzimy, aby biesiadować, spożywać przygotowane dania, rozmawiać i cieszyć się dobrą atmosferą.
Przeczytaj więcej

Bombki szklane są nadal modne

Bombki szklane są nadal modne
Szklane bombki choinkowe to nieodłączny symbol świąt Bożego Narodzenia, będąc kolorowym ornamentem na świątecznym drzewku lub stanowiąc indywidualną dekorację. Szklane bombki są symbolem świat, ale także dają nam poczucie luksusu i wyjątkowości, a nade wszystko są nadal modne. Warto zatem, tak jak mamy swój ulubiony świąteczny kubek lub sweter, mieć swoją ulubioną bombkę lub ozdobę choinkową, by móc pielęgnować w sobie dziecięcą radość.
 

Przeczytaj więcej

Zacznij święta już dzisiaj, nie czekaj do 24 grudnia.

Trudno byłoby chyba znaleźć osobę, która zdecydowanie stwierdziłaby, że nie lubi Świąt. Jest wiele powodów za które kochamy Święta Bożego Narodzenia, prawdopodobnie na samym szczycie listy umieścilibyśmy wspólnie spędzony czas z bliskimi nam osobami, dla każdego może to być ktoś inny, członkowie rodziny może przyjaciele. 


Przeczytaj więcej

Jak pachnie jesień?

Jak pachnie jesień?

Dni robią się coraz krótsze, coraz szybciej jest ciemno i wieczory staja się coraz dłuższe. Wraz ze spadkiem temperatury, coraz bardziej narasta w nas potrzeba uczucia przytulności, otulenia i ciepła.


Przeczytaj więcej

Filiżanka czy kubek - w czym najlepiej smakować ciepłe napoje?

Filiżanka czy kubek - w czym najlepiej smakować ciepłe napoje?Zwolenników picia ciepłych napojów w filiżance jest tyle samo, co zwolenników spożywania ich w kubkach. W naszym wpisie przedstawimy zalety obu tych rozwiązań.
Przeczytaj więcej

Jak dodatki wpływają na kolorystykę, nastrój i charakter wnętrza?

Jak dodatki wpływają na kolorystykę, nastrój i charakter wnętrza?Rola dekoracyjnych dodatków podczas urządzania wnętrza jest nie do przecenienia. Sprawdź, w jaki sposób mogą odmienić wygląd mieszkania i jakie dodatki są najpopularniejsze. Dlaczego warto wybrać markę Krasilnikoff?
Przeczytaj więcej
pixel