Filiżanka czy kubek - w czym najlepiej smakować ciepłe napoje?

2020-09-22
Filiżanka czy kubek - w czym najlepiej smakować ciepłe napoje?

Zwolenników picia ciepłych napojów w filiżance jest tyle samo, co zwolenników spożywania ich w kubkach. W naszym wpisie przedstawimy zalety obu tych rozwiązań.

Filiżanka, czyli odrobina elegancji

Filiżankę warto wybrać wtedy, kiedy chcemy nadać piciu kawy lub herbaty wyjątkowe znaczenie i uczynić z tej czynności prawdziwy ceremoniał. Niespieszne, niedzielne śniadanie, odpoczywanie na tarasie czy popołudnie z przyjaciółmi i rodziną przy pysznym deserze będą doskonałą okazją, aby ciepłe napoje podać w filiżankach. Do picia kawy lub herbaty przy specjalnych okazjach warto wybrać porcelanę w eleganckie, estetyczne wzory, co jeszcze bardziej podkreśli charakter i wyjątkowość chwili. Nie bez znaczenia jest również rodzaj spożywanego napoju. Do picia kawy zdecydowanie polecamy filiżanki o dużej średnicy, ze względu na jej intensywny, złożony bukiet zapachowy, który jest najbardziej wyczuwalny gdy kawa trochę przestygnie i ma większą przestrzeń do oddychania. Nie bez znaczenia jest także rodzaj napoju kawowego: na przykład espresso pija się wyłącznie w filiżance. W przypadku herbat natomiast filiżanki będą najlepsze, gdy pijemy herbatę owocową lub specjalnego rodzaju, o mocnym zapachu i bardzo intensywnym aromacie.

Kubek, czyli propozycja dla zabieganych

Ciepłe napoje warto także spożywać w kubkach. Ich przewagą jest fakt, że lepiej i dłużej od filiżanek trzymają ciepło, a także są bardziej poręczne. Pojemność kubków jest większa, dlatego można wlać do nich więcej napoju, który starczy na dłużej. Kubki zatem bardziej nadają się do codziennego użytku, w trakcie zabieganego dnia. Ponadto kubek można dostosować pod względem wielkości oraz pojemności do indywidualnego zapotrzebowania na napoje, a także spersonalizować jego wygląd. Jeśli pracujesz zdalnie w domu, picie napoju z kubka również będzie lepszym rozwiązaniem. Jest bardzo poręczny i możesz swobodnie postawić go na biurku, bez obaw, że nie chcący go potrącisz. Filiżanka natomiast, ze względu na swój kształt i gabaryty, a także towarzyszący jej spodek jest przedmiotem, z którym należy obchodzić się bardziej ostrożnie i uważać, aby przypadkiem nie spadł ze stołu lub biurka. 

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych kolekcji estetycznych i eleganckich filiżanek oraz poręcznych i stylowych kubków, w tym znanej i cenionej na całym świecie marki Krasilnikoff. Produkty tej duńskiej firmy łączą w sobie bardzo dobrą jakość wykonania, nieprzeciętną estetykę oraz funkcjonalność. Wzory w elegancje, gustowne róże lub wzory, nawiązujące stylem do Ameryki lat 50tych to tylko niektóre z przykładów propozycji emblematów, które Krasilnikoff ma w swojej ofercie.   

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel