Jak pachnie jesień?

2021-09-17

Jak pachnie jesień?

Dni robią się coraz krótsze, coraz szybciej jest ciemno i wieczory staja się coraz dłuższe. Wraz ze spadkiem temperatury, coraz bardziej narasta w nas potrzeba uczucia przytulności, otulenia i ciepła. Komfort termiczny zapewni nam miły pled natomiast na psychiczne odprężenie i uczucie błogości może wpływać przyjemny zapach świec.

O tej porze roku natura inspiruje nas kolorami, światłem i nastojem, od pięknych czerwieni i brązów liści i drzew mieniących się w blasku słońca w piękny dzień po szarości i ciemność deszczowego i pochmurnego dnia. W zależności od nastroju w jakim się znajdujemy, możemy dobrać sobie adekwatny zapach, który nam go poprawi lub wzmocni. 

Kolekcja jesiennych zapachów Woodland Road Trip jaką przygotowała dla nas marka Yankee Candle będzie w stanie zapewnić nam aromat na każdy jesienny nastrój. Potrzebę otulenia i ciepła zapewnią zapachy słodkie: Freshly Tapped Maple czy Almond Cookie, pełne aromatu syropu klonowego, brązowego cukru, wanilii, migdałów wzmocnione cynamonem.

Poczucie bliskości z naturą dadzą nam zapachy świeże o mocnej drzewnej nucie, dzięki którym będziemy mieli wrażenie, że spacerujemy po jesiennym lesie wśród kolorowych liści przesyconych wonią sosnowych igieł, kory brzozy i mchu. Dwa zapachy idealnie wpisują się w ten klimat Woodland Road Trip oraz Autumn Leaves, gdzie drugi z nich jest "Ulubieńcem" z roku 2006 , który na życzenie klientów powrócił na chwile do oferty w sezonie jesiennym.

Polska złota jesień potrafi oczarować każdego nie tylko swoimi barwami począwszy od żółci po ciemny brąz, ale wciąż ciepłymi i słonecznymi dniami po których następują spektakularne zachody słońca. To uczucie ostatnich ciepłych promieni słońca na twarzy i zapachu przesyconego nutami drzewnymi i owocowymi zapewni Autumn Sunset, który otoczy nas aromatem drzewa sandałowego i cedrowego połączonego z nutami pomarańczy i cytryny.

Jesień to czas zbiorów i w zależności od państwa tak różnią się zbiory. Polska obfituje wtedy jabłka, gruszki czy śliwki w innych częściach świata są to owoce typu brzoskwinia, pomarańcza czy winogrono. Owocowe nuty w tym sezonie reprezentuje zapach Farm Fresh Peach, który uwiedzie nas lekko słodkawym aromatem świeżych i dojrzałych brzoskwiń i nektarynek.

Cieszmy się zapachami, które daje nam natura kiedy jesteśmy na jesiennym spacerze, kiedy wracamy do domu możemy przedłużyć ten dobry nastrój odpowiednio dobranym zapachem.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel