ZAPRASZAMY DO STOŁU

2021-12-15
ZAPRASZAMY DO STOŁU

Końcówka grudnia to czas uroczystości i spotkań w gronie rodzinnym lub przyjaciół, zarówno podczas świąt Bożego Narodzenia jak i Nocy Sylwestrowej. Dużą rolę w tym czasie odgrywa miejsce wokół którego się gromadzimy, aby biesiadować, spożywać przygotowane dania, rozmawiać i cieszyć się dobrą atmosferą. Najczęściej jest to wspólny stół do którego zasiadamy do świątecznej kolacji lub aby odpocząć i posilić się podczas przerw między tańcami w trakcie nocy sylwestrowej. Wszyscy dokładamy wszelkich starań aby szczególnie w tym czasie nasze stoły były wyjątkowe, czy to za sprawą pięknych dekoracji, czy też wyjątkowej zastawy stołowej.

                                                          

Producenci co roku prześcigają się tworzeniu wyjątkowych kolekcji świąteczno-noworocznych, wszystko aby zaspokoić nasze gusta i wymagania stylistyczne. W zależności od upodobań, możemy tworzyć niepowtarzalne nakrycia naszych stołów, począwszy od klasycznych wzorów utrzymanych w kolorach czerwieni, zieleni i bieli po nowoczesne strojne złoto czy srebro. W tym sezonie obserwujemy powrót do tradycji w stylu i kolorze oraz zwracamy się do klimatów bardziej sielskich, przytulnych dających poczucie ciepła i swojskiego klimatu. Przyjemnie jest spędzać świąteczny czas przy unikatowych talerzach czy miseczkach, które wywołują na naszej twarzy uśmiech, kiedy podnosząc pyszny pieróg czy kawałek ryby z półmiska naszym oczom ukazuje się napis "Have yoursef a lovely merry christmas" co znaczy w wolnym tłumaczeniu cudownych i miłych świat lub kiedy kończymy świąteczny barszcz a na dnie miseczki wyłania się choinka.

                                                          

                             https://www.homegifts.pl/product-pol-1429-Riviera-Maison-Talerz-do-serwowania-swiateczny-RM-Classic-Christmas-serving-plate-31cm.html

                                                               

                            https://www.homegifts.pl/product-pol-1449-Riviera-Maison-Miseczka-swiateczna-porcelanowa-RM-Classic-Christmas-Bowl-M-21-5-biala.html

Warto jest wybrać "swoją" zastawę świąteczną, taką która do nas "przemawia" i wypełnia nasze serca radością, gdyż jest to inwestycja na lata a nawet w dobrym układzie pokolenia. Jeżeli w danym sezonie trafimy na odpowiadający nam wzór, który szczególnie nam się podoba to warto się skusić i zrobić sobie taki prezent, ponieważ w kolejnym sezonie takie wzory mogą się już nie powtórzyć. Często producenci tworzą swoje kolekcje w taki sposób, że jesteśmy w stanie połączyć serie naczyń świątecznych z kilku sezonów. Przykładem może być marka Riviera Maison, która praktycznie co roku proponuje kolekcje świątecznych naczyń w kolorze złotym z motywem gwiazdek. Daje to możliwość zbierania świątecznej zastawy z różnych okresów i tworzenia własnej, niepowtarzalnej kolekcji.

                                                               

Zarówno w święta Bożego Narodzenia jak i w Sylwestra oprócz pięknych talerzy i półmisków, potrzebujemy kieliszków do wina czy szampana. Również w tej dziedzinie mamy szeroki wybór propozycji i za pomocą tych naczyń możemy dodatkowo podkreślić uroczystą chwilę używając przykładowo pięknego kieliszka z uroczym złotym napisem "Celebrate" (świętowanie) otoczonego gwiazdkami w tym samym kolorze. Kieliszek jest na tyle uniwersalny, że możemy go używać cały rok a nowoczesna produkcja pozwala po skończonej imprezie bez obaw umyć go w zmywarce, dając nam dodatkowy czas na wspólne spędzanie czasu.

                                                               

                                             https://www.homegifts.pl/product-pol-1352-Riviera-Maison-Kieliszek-do-wina-Celebrate-Wine-Glass-szklo-H26cm-600ml.html

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze naczynie nie zastąpią dobrej atmosfery przy wspólnym świątecznym stole. Unikajmy wtedy rozmów na drażniące tematy, aby nie wywoływać negatywnych emocji, postarajmy się spędzić ten wspólny czas tak, aby uśmiech nie znikał z naszej twarzy przez cały wieczór.

 

pixel