Zapraszamy jesień do domu

2023-08-25
Zapraszamy jesień do domu

Zapraszamy jesień do domu
Kiedy kończy się lato i pogoda staje się coraz mniej łagodna dla nas, coraz więcej czasu spędzamy w domu, warto zatem zadbać, aby nasze otoczenie było dla nas miłe i przytulne. Nie bez powodu jesienne barwy krążą wokół różnych odcieni brązu, koloru pomarańczowego czy żółtego, wszystko po to aby przekazać nam jak najwięcej ciepła, nawet jeżeli jest to zabieg czysto psychologiczny. Dlatego ukrywamy do przyszłego roku letnie dekoracje obfitujące w zimne i chłodzące odcienie niebieskiego i białego na rzecz barw stwarzających wrażenie ciepła i zacisznej przytulności.
Miękkie tkaniny z których uszyte są poduchy czy pledy pozwolą nam się wtulić i poczuć się zrelaksowanym i bezpiecznym. Miło będzie wtedy pooglądać telewizję czy zatopić się w ciekawej lekturze, popijając do tego ciepłą i aromatyczną herbatę czy kawę. Wraz z marką Riviera Maison przygotowaliśmy poszewki na poduszki w ciepłych odcienia beżu i kremu, które połączone z miękkim pledem w podobnych odcieniach sprawią, że relaks na sofie będzie wyjątkowo miły.
Nieodzownym elementem wspierającym bardzo mocno przytulną atmosferę jest zapach, pochodzący z przygotowywanych smakołyków takich jak domowa szarlotka czy pikantna zupa dyniowa, ale także z zapachowych świec, wosków czy dyfuzorów. Jesienne zapachy to wyjątkowo bogata mieszanka korzennych aromatów często połączonych ze słodka wanilią lub karmelem. Po raz kolejny jest to zabieg, który sprawia, że robi nam się miło i przytulnie we własnym domu i nie przejmujemy się już deszczem i szarugą na zewnątrz. W roli zapachowych otulaczy dobrze sprawdzą się wszelkie zapachy dyniowe, karmelowe czy cynamonowe, wystarczy zapalić świecę czy wosk, aby poczuć miłą, domową atmosferę.
Jeżeli zaspokoiliśmy zmysły dotyku i zapachu, warto zadbać o kolejny związany ze wzrokiem i tutaj zdecydowanie z pomocą przyjdą nam wszelkie jesienne dekoracje. Niekwestionowaną królową tej pory roku jest dynia, której motywy są coraz bardziej popularne, dlatego coraz chętniej i śmielej po nie sięgamy, począwszy od wcześniej wspomnianych zapachowych świec a skończywszy na serwetkach papierowych. Bardzo efektownie prezentują się sztuczne dynie wykonane z aluminium czy porcelany połączone z prawdziwymi dyniami, które często mają ciekawe i niepowtarzalne kształty. W zależności od stylu wnętrza możemy stworzyć kompozycje bardziej nowoczesne bazujące na połączeniu aluminium z prawdziwymi dyniami w jednym wybranym kolorze lub wybrać wersję bardziej naturalną, gdzie połączymy białe porcelanowe okazy wraz z naturalnymi. Pięknie wyglądałoby połączenie białych porcelanowych dyń z naturalnym odpowiednikiem w tym samym kolorze.
Tworząc jesienne dekoracje, poza dynią możemy również użyć inne elementy pochodzące z natury takie jak szyszki, orzechy czy liście, łącząc je razem ze sobą w wianki, które powiesimy na drzwiach lub nad kominkiem. Gdyby okazało się, że nasze umiejętności dekoratorskie są nieco mniejsze, zawsze możemy stworzyć ciekawą kompozycję w szkle. Wystarczy większy wazon typu cylinder czy szklana patera, aby stworzyć dekorację na stół lub komodę. Można wówczas wzbogacić naszą kompozycję o świece dekoracyjne, które wprawdzie nie pachną, ale za to dobrze wyglądają i uzupełniają taki stroik w szkle. Warto tylko pamiętać, aby świeca była umieszczona na tyle stabilnie, aby nie powodowała ryzyka podpalenia elementów stroika. Wystarczy umieścić taką świece w osobnym szkle i dopiero wtedy umieszczać ją w naszej dekoracji, będziemy wówczas spokojni, że nic złego się nie stanie.
W naszej jesiennej kolekcji na pewno uda się znaleźć przedmioty i dekoracje, które pozwolą stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę w naszym domu i przeczekać jesienną słotę w miłej atmosferze.

pixel